PCS STANDARD D

Ekontech > Oferta > PCS Standard D

Pompy ciepła glikol – woda

PCS Standard D

Typoszereg „PCS Standard D” obejmuje jednosprężarkowe pompy ciepła o mocy grzewczej od 20 do 33 kW, mieszczące się w obudowie o wymiarach 580 x 550 x 1480 mm. W konstrukcji pomp tego typoszeregu zastosowano mobilna płytę stalową, która wraz z amortyzatorami na przewodach cieczowych doskonale tłumi drgania i wibracje powstające podczas mimośrodowych obrotów spirali sprężarki. Z uwagi na zakres mocy pompy typu PCS Standard D znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych o powierzchni użytkowej do 500 m2, domach z basenem, niewielkich obiektach użyteczności publicznej, sklepach itp. W standardowym wykonaniu wyjścia do przyłączy wodnych wyprowadzone są z tyłu urządzenia – na zamówienie wyjścia te mogą być wykonane na ścianach bocznych.

Pompy typoszeregu mogą być wykorzystane do klimatyzacji obiektów, w których spełniają funkcje grzewcze. Do wyboru w tym zakresie dostępne są dwa rozwiązania:

 1. wykonanie pompy ciepła z rewersem obiegu czynnika chłodniczego: zgodnie z zaprogramowanymi przez użytkownika warunkami sterownik przełącza obieg czynnika w przeciwnym kierunku, wskutek czego po stronie grzewczej następuje chłodzenie wody w układzie c.o., natomiast ciepło odzyskane z budynku kierowane jest do kolektora gruntowego.
 2. wykorzystanie funkcji sterownika RX910 do klimatyzacji pasywnej (glikolem z kolektora gruntowego), klimatyzacji pół – aktywnej (chłodzenie wody lodowej podczas podgrzewania c.o. i c.w.u.) lub klimatyzacji aktywnej (chłodzenie wody lodowej podczas podgrzewania c.o. i c.w.u., a po wyczerpaniu pojemności c.o. i c.w.u – kierowanie nadmiaru ciepła do kolektora gruntowego).

Pompy ciepła PCS Standard D wyposażone są w sterownik RX910, który umożliwia zarządzanie złożonymi systemami grzewczymi, np. składającymi się z kilku źródeł ciepła, lub zbudowanymi z różnych instalacji grzewczych: podłogówki, grzejników, nagrzewnic itp. Opcjonalnie pompy te mogą być wyposażone w sterownik ST-55 lub sterownik MR208 ze złączem Ethernet, umożliwiający zdalne sterowanie i kontrolę pracy urządzenia.

 • Podstawowe parametry pomp ciepła PCS Standard D:

  Pompa ciepła

  Parametry eksploatacyjne przy B0 / W35

  wg PN-EN 14511 dla R407C

  Moc grzewcza

  ( kW )

  Pobór mocy

  ( kW )

  COP

  PCS 20G

  19,9

  4,60

  4,33

  PCS 23G

  22,8

  5,27

  4,33

  PCS 28G

  28,2

  6,39

  4,41

  PCS 33G

  33,5

  7,68

  4,36